Adil Öksüz hazırladı Gülen onayladı!

Adil Öksüz hazırladı Gülen onayladı!

İzmir’deki darbe girişimine ilişkin hazırlanan iddianamede firari Adil Yetim’ün Hava Kuvvetleri değil, TSK imamı olduğu belirtildi. iddiaya göre, Kimsesiz, darbe planını sunduğu Gülen’in onayından daha sonra harekete geçti. 5 Temmuz darbe girişimine ilişkin İzmir’de hazırlanan birincil iddianamede, firari Adaletli Yetim ile ilgili çarpıcı bilgilere yer verildi. İddianameye göre Kimsesiz örgütün “Hava Kuvvetleri imamı” yok, “Türk Silahlı Kuvvetleri imamıydı ve 15 Temmuz gecesinin baş aktörüydü.
Mahkemeye sunulan iddianame, Fethullah Gülen’in iadesi için ABD’ye gönderilen belgelerin önemli bir dayanağını oluşturuyor. “KIMSESIZ TSK İMAMIYDI” 15 Temmuz’un gerisinde gözaltına alınıp özgür bırakılan ve o günden beri aranan kaçak zanlı Adil Kimsesiz ile ilgili çarpıcı iddialar var.
Fetö’nün “Hava Kuvvetleri imamı” olarak aşina Yetim’ün, sahiden “Türk Silahlı Kuvvetleri imamı” olduğu belirtiliyor. İki sıcacık tanığın ifadesine kadar Öksüz, darbe girişiminden önce Ankara’daki bir villada örgüt mensuplarıyla buluşma yaptı.
12 Temmuz’da da darbe planlarını Fethullah Gülen’e götürdü. Onun onayını aldıktan sonra harekete geçti. KOD İSİMLER KULLANILIYORMUŞ Keza örgüt yöneticilerinin dikkat çekmemek için MIT, Emniyet ve TSK’dan bahsederken kod isimler kullandığı belirtildi.
Kara Kuvvetleri komutanlığı için “Kürşat bey”, Hava Kuvvetleri Komutanlığı için “Hüseyin bey”, Milli İstihbarat Teşkilatı için ise “Simit” adı kullanılıyordu. DARBE İLE SUÇLANIYORLAR İddianamede 267 kararsız, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya girişim, silahlı terör örgütüne üye olmak ve Türkiye Büyük Insanlar Meclisi’ni ortadan kaldırmaya ya da görevini yapmasını engellemeye teşebbüs”le suçlanıyor.