Mezhepçi provokasyon ellerinde patladı!

Mezhepçi provokasyon ellerinde patladı!

MEZHEPÇİ ERDEM’DEN SON TAHRIK

Mezhepçi söylemleri ve provokatif çıkışlarıyla gündemden düşmeyen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, son olarak Bağcılar’da sahneye çıktı. Malatya Akçadağ Güneşli Köyü Derneği göre düzenlenen bir panele hatip olarak katılan Erdem, bu sırada kendisini protesto etmek isteyen vatandaşların gelişini fırsat mahsus periscope yayınında, yeni bir ‘Madımak saldırısı’ iddiasıyla provokasyonda bulundu. Erdem, “İçeriye taş atıyorlar. İstanbul’un göbeğinde Bağcılar’da hücum altındayız. Arkadaşımız zarar görmüş şekilde geldi. Bağcılar’da devlet değil. Burada devlet değil. Ayrıntılarıyla provokasyon. Bizleri linç etmeye çalışıyorlar. Bir Madımak’la aleyhinde karşıyayız. Devlet değil, polis yok.” iddiasında bulundu. Ama Erdem’in vatandaşları sosyal medya üzerinden tahrik etme çabası, polisin durum yerinde önlem almasıyla önlendi. Protestocu vatandaşlar evlerine yönlendirilirken, Erdem de dernekten kendi aracıyla sorunsuz bir şekilde ayrıldı.

Mezhepçi söyemleri ve Fetullahçı Terör Örgütü’ne verdiği destekle belli Erdem, daha önce de Türkiye ile İran aralarında savaş çıkması durumunda İran’ın tarafını tutacağını açıklamış, Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’e Alevileri katlettiği iddiasıyla hakaretler savurmuştu.

ALEVİLERE SALDIRI YALANI ÇABUK SÖNDÜ

İstanbul merkezli bir diğer mezhepçi komplo ise Nişantaşı’nda kurgulandı. Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Ölümsüz Sürükleyici, 23 Ocak gecesi 01:46 sularında Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Canlar Şişli Bomonti’de otelde, saldırıya uğradık, 30 karakter bir grup ‘Allahu ekber’ sloganıyla otelin önünde ve daha sonra daha geniş bir bölge, Aytemiz petrolün önüne geçtiler ve slogan atmaya devam ediyorlar… Emniyet güçleri geldi…” iddiasında bulundu.

Düzgün’ün bu paylaşımı yapmasının ardından cep telefonunu arayan vatandaşlar kendisine ulaşamazken, Sürükleyici’ün kısa bir süre daha sonra bu paylaşımı kaldırdığı görüldü. 23 Ekim gecesi de Big Box isimli benzer otelde konaklayan Sürükleyici’ün çevredeki Emniyet güçlerine herhangi bir ihbarda bulunmadığı öğrenilirken, ne otel çalışanlarının ne de çevredeki vatandaşların tekbir sesleri ve atak taşıyan bir olaya tanık olmadığı öğrenildi